Україна, яка нині є зоною бойових дій, колись була центром дизайну з одними з найплідніших дизайнерів, які походили з цієї частини світу. Такі люди, як Дмитро Козіненко, Дмитро Сивак, Сергій Махно та Катерина Соколова, є одними з відомих дизайнерів, які були визнані майбутнім промислового дизайну та месією архітектурного розвитку в Україні.
Остання з партії Катерина Соколова вперше привернула нашу увагу в 2015 році, коли створила дерев’яних крихітних пташок із відходів меблевого виробництва дуба. Потім у 2019 році вона розробила офісну капсулу Capsule для голландського контрактного виробника меблів Casala та отримала велике визнання. Український дизайнер був у розквіті, поки між Росією та Україною не почалася напруга, і світ дизайну не зайшов у глухий кут.
Минуло більше 200 днів після російського вторгнення на територію України, а охоплені війною громадяни все ще охоплені бойовим хрещенням, але світ дизайну повільно відновлюється на милицях надії та світлого майбутнього. Соколова, яка також є співзасновницею дизайнерського бренду NOOM, нещодавно представила свої Gropius і Low chairs Military Edition на Лондонському фестивалі дизайну.
Стільці спочатку були розроблені в мирний час, а тепер одягнені у військову камуфляжну сітку, щоб підкреслити мислення «до» і «після», з яким кожен українець має справу від початку війни. Серйозне нагадування про те, як дизайн знаходить своє місце під час війни, дизайн крісла Gropius натхненний геометричними формами, особливо циліндрами, тоді як стілець Low черпає натхнення у сферах. Фанерний каркас покритий спіненою гумою та поліефірною ватою, а потім повністю оббитий вовною, щоб забезпечити достатню амортизацію для ергономічного сидіння.
Соколова розповіла Homecrux: «Сітка, якою оббито крісло Gropius, має понад 4000 вузлів і сплетена за оригінальною технікою, розробленою волонтерами Вінницького центру VinnSolard, які виступили, щоб усіма способами допомогти своїм військовим. » Далі вона зазначила: «У центрі VinnSolard у місті Вінниця київський арт-директор і графічний дизайнер Антоніна Латайко та Наталія Бакуліна, продюсер і донедавна редактор ELLE Decoration Ukraine, об’єдналися з волонтерами, щоб допомогти розвинути мережу кемпінгу. -техніка виготовлення».
Читайте також: 10 основних речей для домашнього декору, які можна купити в українських продавців на Etsy
З часів війни українські дизайнери пішли червоним шляхом, зосередившись на проектуванні функціональних об’єктів, які допомагають вирішити проблеми бомбосховищ, тимчасових укриттів, бліндажів, тимчасових госпіталів, розбомблених будинків і зон бойових дій.
Співзасновник NOOM далі каже нам: «Дизайн — це насамперед функція, за якою слідує чітка естетична форма. Наша інсталяція – це маніфест – спроба привернути увагу до того, що війна не закінчилася, війна триває».
Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!