Карла Пелліґра — молодий австралійський дизайнер, яка вирішила впровадити інновації на ринку засобів для пересування та вирішити ряд проблем із пересуванням за допомогою елегантного та функціонального рішення, яке вона назвала Frankie Chair. Іноді здається непрактичним називати звичайне крісло мобільним кріслом без шин в основі. Однак стілець Frankie не призначений для мандрівок і призначений для людей похилого віку, щоб сидіти та допомагати їм у повсякденних проблемах мобільності.
Не будучи надто негативним, крісло частково добре з включенням датчиків, але розчаровує своїм дизайном та ергономікою. Я нікому не зобов’язаний давати пояснення щодо моїх особистих поглядів, але навіть якщо мені доведеться з’ясувати причини, чому я назвав це великим розчаруванням, у мене є готовий режим спростування, але це зовсім інша дискусія чи більше про особисте я б сказав, чого б уникав, описуючи вам стілець.
Тим не менш, Австралія, яка посіла друге місце в нагороді Джеймса Дайсона 2022 року, відзначає, заохочує та надихає наступне покоління інженерів-конструкторів. Можливо, після цього досягнення вибухнула шумиха, яка, безумовно, мотивує довіру молодого дизайнера, але я все одно вважаю, що продукт надто нестандартний, коли йдеться про дизайн, функціональність і стиль.
Говорячи спочатку про кілька позитивних моментів, дизайнер рекламує крісло з датчиками тиску, які допомагають доглядачам стежити за людьми похилого віку або хворими на деменцію. За словами розробника, система використовує провідний пластиковий лист, який закодований для визначення зміни опору.
Тож, коли опір знизиться нижче певного порогу, на телефон медпрацівника з’явиться сповіщення про те, що пацієнт або людина взагалі встав зі крісла. Це добре звучить і буде чудовим для пацієнтів з обмеженими руховими можливостями, особливо при ходьбі. Отже, якщо пацієнт впав зі стільця, доглядальниця може відразу набігти.
Беручи до уваги дизайн і стиль, крісло Frankie складається з алюмінієвої основи, складеної з дерева та оббивки, як видно на фотографіях. Занадто багато кухарів псують бульйон, і це видно на фотографіях. У світі мінімального дизайну це виглядає просто як відчайдушне злиття.
Тим не менш, як і будь-яке інше крісло, є регульовані ручки та ніжки, що відповідають різним антропометричним параметрам користувача. Загалом, це не новаторська інновація, але її варто переглянути, коли вона пройде стадію прототипу. Чесно кажучи, виглядає він зовсім не стильно, але функціонує, якщо вірити дизайнеру.
Функціональний аспект включає механізм нахилу, який складається з ряду алюмінієвих зв’язків. Така конфігурація деталей дозволяє підставі крісла нахилятися до 20 градусів, щоб користувачі могли легко переходити з положення сидячи в положення стоячи.
Щоб активувати нахил, перемикач розташований під лівою рукою. Звичайним поштовхом стілець піднімається на 20 градусів, а поштовх до іншого повертає його назад у нейтральне положення. Занадто кліше, але ми збережемо або прикуємо до нього очі.
Читайте також: 20 найкращих стільців для домашнього офісу: ергономічні та найкращі у своєму класі
Однак, якщо прототип коли-небудь дійде до серійного стану, буде цікаво побачити, чи буде він йти в розмову чи ні. Carla Pelligra називає це стильним і функціональним мобільним кріслом. Щоб не грубити, але на ринку є більш естетичні, стильні та в десять разів функціональніші стільці, ніж Френкі.
Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!