Існують різноманітні обробки вікон для збереження енергії в будівлях, включаючи штори та штори; однак останнім часом увагу привертає експериментальне енергозберігаюче розумне вікно, розроблене дослідниками з Наньянського технологічного університету (NTU).

Ці віконні панелі схожі на склопакети, за винятком того, що щілина між стеклами заповнена теплопоглинальною та світлоблокуючою рідиною для кращого енергозбереження.

Ван Шанчен, перший автор дослідження, пояснив,

Звукоізоляційні склопакети виготовлені з двох частин скла, які розділені повітряним зазором. Наше вікно сконструйовано подібно, але замість повітря ми заповнюємо щілину рідиною на основі гідрогелю, яка підвищує звукоізоляцію між скляними панелями, тим самим пропонуючи додаткові переваги, які зазвичай не зустрічаються в сучасних енергозберігаючих вікнах.



Ця рідка віконна панель може блокувати сонячне світло, а також зберігати тепло, яке буде вивільнено пізніше для зменшення споживання енергії. Вони помістили рідину на основі гідрогелю в скляні панелі, що зменшує до 45 відсотків потреби в опаленні, вентиляції та кондиціонуванні повітря. Крім того, воно на 30 відсотків енергоефективніше, ніж комерційно доступне скло з низьким рівнем випромінювання, але дешевше у виготовленні.

На відміну від звичайних енергозберігаючих вікон із низьким рівнем випромінювання, які не регулюють видиме світло, ці віконні панелі наповнені сумішшю мікрогідрогелю, води та стабілізатора, який реагує на зміну температури та реагує відповідно. Під впливом сонячного світла рідка суміш стає непрозорою, щоб блокувати сонячне світло, а коли охолоджується, повертається до прозорого стану.

Читайте також: UbiQD розробляє прозорі сонячні віконні панелі з використанням квантових точок

Згідно з початковим тестуванням, ці розумні віконні панелі споживають на 11 відсотків менше енергії для підтримки тієї самої температури порівняно з кімнатою зі звичайним скляним вікном. Звукоізоляційні випробування також показують, що ці розумні рідинні вікна можуть зменшувати шум на 15 відсотків ефективніше, ніж подвійні склопакети.

Термочутливі оптичні властивості (90% світлопроникності та 68,1% сонячної модуляції) разом із видатною питомою теплоємністю рідкої суміші дають цим розумним вікнам можливість економити більше енергії.

Наразі дослідницька група прагне співпрацювати з галузевими партнерами для комерціалізації розумних вікон.

Дослідники NTU розробляють енергозберігаючі рідкі віконні панелі
Зображення: NTU

через: НТУ

Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!