Коли ми купуємо меблі, ми дбаємо про те, щоб вони були міцними та довговічними. І коли він ламається або зношується з часом і використанням, він або відправляється в темну брудну комору (рідко), або викидається, не замислюючись про те, що він може становити загрозу для навколишнього середовища. Однак стійкі меблі, які розкладаються в землю після закінчення терміну служби, дали нам таку необхідну альтернативу. Прикладом цього є табурет Blooming Decay від лондонського промислового дизайнера Гісунга Хана. Табурет Blooming Decay — це стілець із картопляного пластику, який біологічно розкладається та екологічно чистий.

Після роботи з різними екологічно чистими пластиками, такими як агар, рисова кукурудза, желатин, глина та картопля, було обрано картопляний пластик за його міцність і сухість. Однак використання лише картоплі призвело до появи цвілі та усадки з викривленням, коли залишали висихати. Ситуація загострилася, коли додали насіння квітів і добрива. Щоб вирішити проблему, тестували такі матеріали, як кокосове волокно, натуральне волокно люфи, глина, вапно, гіпс, бджолиний віск. Змішане кокосове волокно забезпечує бажану міцність і найменше викривлення, оскільки воно має властивість поглинати вологу, а також запобігає утворенню цвілі. Потім Гісунг Хан додав волокна люфи для підвищення еластичності.

Його ідея створити різні типи біопластику, використовуючи стійкий і простий підхід з урахуванням виробництва, породила продуманий стілець Blooming Decay. Використання насіння польових квітів було видатним і найбільш уважним, оскільки стілець розкладається назад у природі та знову розквітає як польова квітка наприкінці свого життя.

Табурет має конструкцію, схожу на штатив, яка може бездоганно лежати на нерівній поверхні. Основне та мінімально геометричне сидіння виконано з волокна люфи, що забезпечує зручне місце для відпочинку. Він має мотив пелюсток, що додає йому елементарного дотику, і пришитий до основної структури за допомогою джутового волокна.



Це не квінтесенція меблів, але вона виходить за межі традиційних стільців, які міцні та витривалі та розкладаються десятиліттями. Ламаючи цей стереотип, дизайнер використовує більш хибний і недосконалий підхід, який вірить у створення стільця, який легко ламається, і знаходить красу в своєму гнитті та непостійності.

Ґісунг Хан навмисно зробив його частиною сценаріїв на відкритому повітрі, таких як фестивалі та кемпінги, де його процес погіршення міг сприймати природне оточення та спостерігати люди. Конструкція цього крісла створена з урахуванням навколишнього середовища, і його можна залишити на відкритому повітрі, щоб він розклався, не становлячи загрози для оточення.

Читайте також: Цей перероблений стілець використовує гарбуз луффа, кавову гущу та глину для досягнення унікальності

Це може стати чудовим доповненням до саду та привнести характер у будь-яке подвір’я завдяки своїй унікальності. Будучи найбільш стійким стільцем, табурет Blooming Decay виготовлений із легкодоступних матеріалів. Охоплюючи непостійність, він чудово демонструє ідею, що ніщо не триває вічно. Але поки він триває, він має бути у своїй найбільш сирій та органічній природі.

Табурет Blooming Decay від Gisung Han
Зображення: Behance
Табурет Blooming Decay від Gisung HanТабурет Blooming Decay від Gisung Han
Зображення: Behance
Табурет Blooming Decay від Gisung HanТабурет Blooming Decay від Gisung Han
Зображення: Behance
Табурет Blooming Decay від Gisung HanТабурет Blooming Decay від Gisung Han
Зображення: Behance
Табурет Blooming Decay від Gisung HanТабурет Blooming Decay від Gisung Han
Зображення: Behance

Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!